Venturelli przedstawia największe gwiazdy gimnastyki artystycznej
Poznajcie nasze Venturelii Stars

Ekaterina Vedeneeva
Jekaterina Olegowna Vedeneeva (ros. Екатерина Олеговна Веденеева; słoweński: Jekaterina Olegovna Vedenejeva; ur. 23 czerwca 1994 – słoweńska gimnastyczka artystyczna, reprezentantka Słowenii od 2018.
W reprezentacji Słowenii zadebiutowała w sierpniu 2018 roku na zawodach Pucharu Świata w Kazaniu w Federacji Rosyjskiej. Na poziomie krajowym jest czterokrotną (2019, 2021, 2022, 2024) mistrzynią Słowenii w wieloboju. W 2021 roku została pierwszą słoweńską gimnastyczką artystyczną, która wystartowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jest pierwszą słoweńską gimnastyczką artystyczną, która zdobyła medal na Mistrzostwach Europy i Świata, a także pierwszą słoweńską gimnastyczką w jakiejkolwiek dyscyplinie, która zdobyła medal w historii Światowych Igrzysk.
Jej matka, Julia Vedeneeva, trenowała gimnastykę artystyczną i zachęcała ją do uprawiania tego sportu. Naukę gimnastyki artystycznej rozpoczęła w swoim rodzinnym mieście Irkucku w Rosji, a następnie przeniosła się do Nowogorska, gdzie znajduje się główny ośrodek szkolenia gimnastyki artystycznej w Rosji.
Vedeneeva jest znana z siły swojej klasycznej techniki baletowej i obracania się w różnych pozycjach.

Takhmina Ikromova
Takhmina Ikromova (ur. 6 sierpnia 2004) – uzbecka gimnastyczka artystyczna. Jest mistrzynią Igrzysk Azjatyckich indywidualnie i w konkurencji drużynowej, a także dwukrotną mistrzynią wieloboju na Mistrzostwach Azji w gimnastyce artystycznej w 2022 i 2023 roku.
Ikromova zaczęła uprawiać gimnastykę artystyczną w wieku pięciu lat, po tym jak matka przyprowadziła ją na salę gimnastyczną. Wygrała kilka międzynarodowych konkursów dla młodych gimnastyczek.
Sezon 2024 Ikromova rozpoczęła od startu w Grand Prix w hiszpańskiej Marbelli. W wieloboju zajęła drugie miejsce, za Stilianą Nikołową i przed Darją Varfolomeev, a także zdobyła srebro z maczugami i piłką. Na kolejnych zawodach Grand Prix w Thiais zdobyła złoty medal w wieloboju.

Elzhana Taniyeva
Елжан Таниева (ur. 6 września 2005) – kazachska gimnastyczka artystyczna. Jest mistrzynią Azji w wieloboju w 2024 roku jest reprezentantkom Kazachstanu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku. Jest srebrną medalistką wieloboju i drużynową medalistką Igrzysk Azjatyckich 2022. Zdobyła trzy medale na Letnich Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich w 2021 r. i cztery medale na Igrzyskach Solidarności Islamskiej w 2021 r.
Tanijewa zaczęła uprawiać gimnastykę artystyczną w wieku czterech lat, idąc w ślady swojej starszej siostry. Dorastała w Ałmaty, ale w wieku 10 lat przeniosła się do Szymkentu, aby trenować gimnastykę.

Fanni Pigniczki
Fanni Pigniczki urodziła się 23 stycznia 2000 roku w Budapeszcie. Jej matka jest psychologiem, a ojciec tenisistą stołowym, który reprezentował Węgry na międzynarodowych zawodach. Jej dziadkiem jest László Pigniczki, srebrny medalista mistrzostw świata w tenisie stołowym. Naukę gimnastyki artystycznej rozpoczęła w wieku pięciu lat. W 2023 roku uzyskała tytuł magistra trenera gimnastyki artystycznej na Węgierskim Uniwersytecie Nauk o Sporcie, a od 2022 roku studiuje psychologię na Uniwersytecie Kościoła Reformowanego Károli Gáspár na Węgrzech. Mieszka w Budapeszcie.
Pigniczki dołączyła do węgierskiej reprezentacji narodowej w wieku dwunastu lat.
Na początku 2022 roku złamała nogę, gdy nadepnęła na piłkę podczas treningu i musiała zrobić sobie sześciotygodniowe wolne od treningów.
Mistrzostwa Europy w 2023 roku były dziesiątymi w karierze Pigniczki.
W 2024 roku Pigniczki wystartowały w Pucharze Świata w Sofii, gdzie zajęła 20. miejsce. Następnie wzięła udział w Pucharze Świata w Taszkiencie. Tam zajęła 5. miejsce w wieloboju i zakwalifikowała się do trzech finałów konkurencji: piłki i wstążki, w których zajęła 6. miejsce, oraz obręczy, w której była 4.Na Mistrzostwach Europy zajęła 8. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w historii tych zawodów. W finale piłki zdobyła srebrny medal z rekordem życiowym. Był to pierwszy raz, kiedy gimnastyczka reprezentująca Węgry zdobyła indywidualny medal mistrzostw Europy.

Emily Beznos
Mołdawska gimnastyczka Emily Beznos w wieku zaledwie 16 lat ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Kalifornijskim.
Podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie otrzymała specjalną nagrodę SmartScoring za swój sukces poza salą. Nagroda ta, przyznana po raz pierwszy w 2018 roku, ma na celu zwrócenie uwagi na gimnastyczkę z wyjątkową historią, kogoś, kto jest inspiracją zarówno dla przyszłego pokolenia gimnastyków, jak i ogółu społeczeństwa.
Ze względu na swoje wyjątkowe zdolności w szkole, Emily została przyjęta na studia wyższe w wieku 14 lat.
Gdy miała 3 lata, po raz pierwszy weszła na salę gimnastyczną. Od tego czasu gimnastyka artystyczna jest jej prawdziwą pasją.
Sezon 2023 był ekscytujący. Brała udział w Pucharach Świata i Challenges Pucharu Świata, Mistrzostwach Europy i kilku innych międzynarodowych turniejach FIG.

Tatiana Cocsanova
Tatiana Cocsanova (ur. 16 stycznia 2004) – kanadyjska gimnastyczka artystyczna pochodzenia mołdawskiego. Jest mistrzynią Igrzysk Wspólnoty Narodów i medalistką Mistrzostw Panamerykańskich.
Cocsanova zadebiutowała jako seniorka na Élite Canada 2020 w Burnaby, gdzie zajęła 6. miejsce ze wstążką, ale zdobyła brąz w wieloboju oraz z obręczą i piłką, a także złoto z maczugami. Z powodu pandemii Covid-19 wróciła do rywalizacji rok później na mistrzostwach świata, zdobywając wszystkie złote medale z wyjątkiem srebra z piłką.
Rok 2022 był dla niej przełomowy, Cocsanova wygrała Élite Canada a następnie wzięła udział w Pucharze Świata w Sofii, zajmując 17. miejsce w wieloboju i z obręczą, 15. z piłką, 8. z maczugami i 24. ze wstążką.
W 2023 roku zajęła 15. miejsce w wieloboju na Pucharze Świata w Taszkiencie, później zdobyła brąz w drużynach i ze wstęgą na Mistrzostwach Panamerykańskich w Guadalajarze.
Urodziła się w Kiszyniowie w Mołdawii. Gimnastyką artystyczną zajęła się w wieku 6 lat. Jej idolkami są rosyjskie gimnastyczki Alina Kabajewa, Margarita Mamun i Aleksandra Soldatowa oraz izraelska gimnastyczka Linoy Ashram. W 2022 roku spełniła swoje marzenie o udziale w Mistrzostwach Świata. W wolnym czasie Cocsanova tworzy filmy na swój kanał YouTube. Studiuje nauki ścisłe w Vanier College w Montrealu.
